THY’DEN UYGUN FİYATA LONDRA BİLETİ

1st Oca 2013

Türkiye’nin en saygın havayolu şirketi, ulusal firması ve bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olan THY, sıklıkla ilan ettiği uygun fiyatlı uçak bileti fırsatlarına Londra’yı da ekledi.

THY yolcuları 31 Aralık tarihine kadar satın almaları koşulu ile 31 Aralık tarihine kadar Londra seferlerine gidiş – dönüş ve herşey dahil olmak üzere 149 Euro ödeyecekler. Bu fırsatla satılan uygun fiyatlı uçak bileti ile Londra’ya yolculuk edenler en az 3, en fazla da 14 gün konaklayabilirler. Ayrıca uçak seferlerinde özellikle THY’nı tercih edenler, THY’den yeni destinasyonlara uçak bileti konusunda da bilgi edinebilirler.

İstanbul – Londra: 149 Euro

LONDRA
Londra, İngiltere’nin başkenti ve en önemli şehridir ve yüzyıllardan beri de öyle olmuştur. Londra, çok uzun yıllar Birleşik Krallık’a başkentlik yapmıştir. Hatta Londra tarihte bir dönem tüm dünyanın da yönetildiği çok önemli bir şehirdir. Öte yandan Londra, çok değerli kültürel miraslara, eşsziz tarihi eserlere ve gezilmesi gereken müzelere de sahiptir. Günümüzde Londra, İngiltere’nin finans ve ekonomi merkezi olarak da bilinmektedir. Öte yandan Londra tüm dünyada da en büyük ve en önemli finans merkezlerinden biridir. Ayrıca Londra, İngiltere’nin en çok turist alan şehridir.
Londra, “global kent” olarak adlandırılan büyük ve karmaşık şehirlerden biri olarak görülmektedir. Global kent; yani kültür, sanat, eğitim, finans, ekonomi, sağlık, medya, eğlence, turizm ve ulaşım gibi alanlarda önde gelen ve etkin bir kenttir Londra da. Londra, New York ile birlikte dünyanın iki önemli finans merkezinden biri olarak kabul ediliyor. Öte yandan Londra yapılan araştırmalra ve pekçok veriye göre dünyanın en çok ziyaret edilen şehrdir. Bu nedenle de Londra havaalanı, dünyanın en işlek havaalanlarından biridir.
Londra’da pekçok UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan yapı bulunmaktadır. Bu alanlar arasında Greenwich, Westminster Sarayı, Westminster Abbey, St. Paul Katedrali, Tower Köprüsü, West End gibi çok önemli yapılar bulunuyor.
Şehrin bir diğer önemli ve turistik özelliği, Londra Metrosunın dünyanın en eski metrosu olmasıdır. 1863 yılında inşa edilmiştir ve o yıldan beri hizmet vermektedir. Londra metrosu dünyanın ağ olarak da en geniş ve kapsamlı metrolarından biridir. Her yıl 3 buçuk milyondan fazla kişinin bu metro ağı ile taşındığı hesaplanmıştır.
Londra, Thames Nehri kenarında kurulmuştur. Londra çok önemli tarihi eserler barındır ve eski şehir merkezindeki tarihi eserlerin çok büyük kısmı muhafaza edilmiştir. Öte yandan Lonra, I. ve II. Dünya Savaşlarında az hasar görmüş ender Avrupa şehirlerinden biridir.
Londra, pekçok turizm ve seyahat uzmanına ve yazarına göre ölmeden önce görülmesi gereken şehirlerden biri. Kesinlikle görülmeye değer bir şehir. Zaten dünyanın en çok ziyaret edilen şehri de olan Londra, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak da kabul ediliyor ve dünyanın en yaşanılası şehirlerinden biri olarak görülüyor.

Comments are closed.


RSS
Share