Pegasus Bagaj Hakkı

9th Mar 2013
pegasus ucaklarinda bagaj hakki ve kilo ucretleri

Kayıtlı bagaj hakkım dışında Fazla Bagaj satın alabilir miyim?
Yapılan yeni uygulama netcesinde misafirlerimiz ister bilet alım esnasında isterse seyahate başlamadan önce herhangi bir zamanda WEB, Call Center ve yetkili acentelemizden daha düşük ücretlerle fazla bagajları için önceden ödeme yapabileceklerdir.
01 Nisan 2011 tarihinden önce düzenlenen biletlerde ücretsiz kg hakkı ve fazla bagaj uygulanmasında mevcut kurallar devam edecektir. 01 Nisan tarihinden sonra biletlemesi yapılacak olan ‘opsiyonlu PNR’ larda ise yeni uygulama geçerli olacaktır.
Serbest bagaj hakkı İç hatlarda 15 kg, Dış hatlarda 20 kg’dur.
Beraberinizde taşıyacağınız ve serbest bagaj hakkını aşan kilolarınız için WEB sitemizden asagıda verilen ücretlerle ucusa 4 saat kalana dek ödeme yapabilirsiniz.
Satın alabileceğiniz max kg hakkı 20 kg olup, ücretler 5 kg, 10 kg, 15 kg ve 20 kg basamaklarla belirlenmiştir. WEB sitesinden asagıdaki tabloda belirtilen ücretlerle ödeme yapılır.
20 kg üzerinde fazla bagajınız olması halinde artan deger için havalimanlarında fazla bagaj ücreti üzerinden ödeme yapılması gerekmektedir.
Önceden satın alınan bagaj kg hakkının, uçuşa getirilen bagaj ağırlıgından daha az olması halinde, fazla ödenen kg için iade yapılamaz. Eksik kg ödemesi yapılmıs ise aradakı kg farkı kadar havalimanında fazla bagaj ücretleri üzerinden ödeme yapılmaktadır.
Bebekler için kg satışı yapılmamaktadır.
PNR da birden fazla kişi olması durumunda her bir misafir için ayrı ayrı bagaj kg hakkı satın alınmalıdır.
Satın alınan kg hakkı bir başka kişiye devredilemez.
Rezervasyon değişikliklerinde satın alınan bagaj kg hakkı , değişiklik yapılan yeni uçuşa otomatik olarak aktarılır. Varsa ücret farkı tahsil edilir veya iadesi yapılır.
Ucusun iptali durumunda satın alınan kg ücreti de otomatik olarak iade edilir. Uçuş iptal edilmeden bagaj iadesi yapılmaz.
El bagajimda neleri, nasil taşiyabilirim?
Uçağa sokacağınız el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli torba içerisinde her biri maksimum 100 mililitrelik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşıyabilirsiniz.
Her bir yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir.
Poşet olarak 1 litrelik kilitli buzdolabı poşeti kullanabilirsiniz.
Son güvenlik kontrol noktasında sıvılarınızın içinde olduğu kilitli poşeti çantanızdan çıkararak x-ray cihazına ayrı olarak koymanız gerekmektedir.

Comments are closed.


RSS
Share