Fas Turu

20th Oca 2014

 

SÖMESTRE DÖNEMİ FAS Turu

K R A L İ Y E T Ş E H İ R L E R İ

CASABLANCA (1) & FEZ (2) & MARRAKECH (4)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

25 Ocak & 01 Şubat 2014 Hareket … 7 Gece (Yarım Pansiyon)

3*- 4* Otel Konaklama Toplam Ücretler:

2 kişilik Odada Kişi başı: 699 Euro (2097 TL)

Tek Kişilik Oda-Single :   849 €uro (2547 TL)

 4* Otel Konaklama Toplam Ücretler:

2 kişilik Odada Kişi başı: 749 Euro (2247 TL)

Tek Kişilik Oda-Single :   849 €uro (2787 TL)

1.GÜN İSTANBUL-KAZABLANKA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 07:00’de buluşma.Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından  Türk Hava Yollarına ait TK617 sayılı sefer ile saat 09:50’de Kasablanka’ya uçuş. Saat 11:50’de varışa takiben yerel Pronto ekibi tarafından karşılama ve panoramik şehir turuna için hareket. Avangart ruhlu, beyaz şehir Kazablanka’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii, dünyanın en büyük camisidir. (Camii’ye giris tura dahil degildir, isteyen misafirler girebilir.) İç mekanda 25.000 kişinin ayni anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Atlas okyanusu kıyılarındaki Corniche semti, Si Bu Abderrahman Adası, Afrika’nın en büyük modern alış veriş merkezi Morocco Mall günün ilginç duraklarındandır.Tur bitiminde otele transfer.Geceleme otelinizde.

2.GÜN KAZABLANKA-FEZ

Sabah kahvaltısının ardından Başkent Rabat şehrine geçiyoruz. Buregreg nehrinin okyanusa dökülen geniş deltasında kurulmuş tarihi şehir, başkent olma özelliğinin yanı sıra koloniyal mimarisi ve Udaya kalesi ile Fas Sultanlığını ziyaret edenlerin önemli duraklarından birisi. Kraliyet sarayının yer aldığı büyük tören alanı ile başlayacağımız turumuza bakanlıklar vb. önemli art deko binalarla süslü Muhammed V caddesi ile devam edeceğiz. Muhammed V in anıt mezarı ve Hassan kulesi ile camii kalıntıları sonraki durağımız olacak. Günün en keyifli anlarından biri şüphesiz Udaya kalesinin daracık sokaklarından geçerek ulaşacağımız Moresk Kahvede vereceğimiz nane çayı molası olacak. Öğleden sonra yolumuzun üzerinde yer alan Meknez şehri tarihi kapısını ziyeret ettikten sonra akşamüzeri FEZ şehrine ulaşıyoruz. Akşam yemeği Fez şehrinde konaklayacağımız otelimizde alınacaktır.Geceleme otelinizde.

3.GÜN FEZ

Sabah kahvaltısının ardından Endülüs’ün kutsal bilim başkenti Fez şehri gezisi. Sabah erkenden Borj tepesinde başlayacak şehir turu Mellah Musevi Mahallesi ve Andalous semti, Karouine camisi ve Neccarine çeşmesi, Attarine Medresesi ile devam edecektir. Öglen yemeği sonrası, Fez Çarşı ve Medina’sı keşfedilecek. Arzu eden misafirlerimiz ekstra yapılacak olan Fez Medinasi’ndaki opsiyonel Arap gecesi turumuza katılabilirler. Akşam yemeği ve Geceleme otelinizde.

4.GÜN FEZ-MARAKEŞ

Sabah kahvaltısının ardından, Atlas dağlarının etkileyici manzarası, berberi köylerinde verilecek molalar eşliğinde Marakeş’e yolculuk ile geçecek günümüzün ardından akşam yemeği ve geceleme Marakeş otelinizdedir.

5.GÜN MARAKEŞ

Sabah kahvaltısının ardından, tam gün Marakeş şehir gezisi yapıyoruz. Anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri ve Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı büyük ressam Majorelin oluşturduğu botanik parkı göreceğiz. Öğle yemeği molasının ardından yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Geleneksel aktarlarda yöreye özgü bitkilerden yapılan binbir çeşit esans ve çaylar ilgi çekerken, günümüz, UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitecek. Gezimizin ardından, dilerseniz özel aracımızla otelimize dönebilirsiniz.
(Gece ekstra olarak ödeyeceğiniz fark ile akşam yemeğini Chez Ali ‘de geleneksel gösteriler eşliğinde alabilirsiniz.).Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

6.GÜN MARAKEŞ

Tüm gün serbest zaman. Misafirlerimiz Marakeş’in özel ve etnik sokaklarında alışveriş yapabilir, insanların yaşam şekillerini yakından inceleyebilirsiniz veya düzenlenecek ekstra çevre gezilerine katılabilirler.Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

7.GÜN MARAKEŞ

Tüm gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz exrta olarak düzenlenecek ESSAOUIRA şehir gezisine katilabilirler. ESSAOUIRA Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz sehri Essaouira’ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir ,uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas okyonusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar,deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir.Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

8.GÜN MARAKEŞ-KAZABLANKA – ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından Kazablanka havalimanına transfer.. Chek in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarına ait TK618 sayılı sefer ile saat 13:30’da Istanbul’a haraket. Saat 21:05’de varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(IST) – Casablanca – İstanbul(IST) gidiş dönüş uçak bileti,

Programda belirtilen otellerde 7 gece yarım pansiyon bazında konaklamalar,

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

Pprogramda dahil olduğu belirtilen şehir turları,

Fly Express profesyonel rehberlik hizmetleri.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

—İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)

—Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,

—Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

 

Comments are closed.


RSS
Share