Pegasus Rezervasyon Iptali

25th Kas 2016
pegasus hava yollari bilet tarihi degistirme

PEGASUS  HAVA YOLLARI BİLET REZERVASYON  TARİH  DEGISIKLIGI ve IPTALI

TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları,Pegasus Uygulamalar veya Pegasus web sitesinden satın alınmış Pegasus Uçak Biletlerinde Rezervasyon Tarih saat gün uçulacak şehir, hava alanı ülke değişikliği ,fazla bagaj,çocuk,Pet Evcil hayvan (Kedi-Köpek-Kuş) ekleme ve iptal işlemleri bilgisi için en kolay yol yetkili Bayimizi aramanız  veya  satış noktamıza şahsen gelmeniz olacaktır . Değişiklik veya eklemelerde çıkacak farkı internet alışverişlerine açık  kredi kartı ile telefonda ödemek istenirse Kredi Kartı’nın (Bankamatik-maaş kartı değil) yolcuya  veya soyadı aynı olan akrabalarına ait kartlar kabule edilir…Satış noktamızda ise Kartlar ve sahibi fark etmez.

Pegasus Hava Yollarına özel FLEX sigortasını bilet  satın alımı esnasında istemeniz veya seçmeniz size biletinizi çokça değiştirme ve ceza uygulamadan iki bilet arasındaki farkı ödemenizi sağlar

Telefon Numaraları: 0216 346 76 76 – 0850. 360 00 23 veya 0539 711 99 19

Aramadan önce PNR-Rezervasyon  veya Bilet Numaranızı ve Kredi kartınızı hazır bulundurmanız gerekir.

Flex sigorta yapılmamış Bilet Değişiklik Ücreti ;  Uçuş saatinizden 3 saat öncesine kadar değişiklik yapılır. Değiştirilecek gündeki bilet Fiyatı ile ödemiş olduğunuz tutar arasındaki olan fark ,kesinti ve işlem bedeli toplamı   ödemeniz gereken  bedeldir. İşlem sonrası biletinizin çıktısı verilir,e-mail gönderilir

Kredi Kartı olmayan  biletli yolcular peşin ödeyebilecekleri gibi banka havalesi’de yapabilirler. Bunun için Istanbul-Kadiköy yetkili bayisi olan Atoll Turizm; Altıyol Söğütlüçeşme Caddesi Sevil Pasajı No: 74 / 1′ (Yol Tarifi: Altıyol meydandaki Boğa Heykelinden Vapur iskelesi deniz rıhtım istikametinde yolun sol tarafında 30 Adım yürüdüğünüzde Tuğba Cafe sonrası Mavi renkli  ilk binadır. Gözüm Optik ve Tefal mağazasının olduğu Binadayız)’e gelmeleri gerekecektir

 • Elektronik biletlerinizin iptal / iade veya değişiklik işlemlerini, Havaalanı Satış ofislerimiz aracılığıyla yaptırmak istemeniz halinde, lütfen ödeme için kullandığınız Kredi Kartı, resimli kimlik kartı (pasaport, nüfus cüzdanı veya ehliyet) e-biletle birlikte getiriniz.
 • Değişiklik işlemlerinde aşağıda belirtilen işlem ücretlerine ek olarak yeni ücret ile eski ücret arasında ücret farkı varsa, ayrıca tahsil edilir. Daha düşük bir ücrete rezervasyon değişikliği yapılması halinde ücret iadesi yapılmaz. İptallerde, hizmet ücreti iade edilmez.
 • Taksitle satın alınan biletlerde yapılan iptaller, ödeme yapılan kart hesabına tekrar taksitli olarak iade edilmektedir.
     İç hat ve KKTC seferlerinde 3 saat ve üzerinde meydana gelen gecikmeler ve sefer iptalleri:
 • Aşağıdaki uygulama uçuşa 24 saatten az zaman kala, zorunlu hallerde Şirketimiz tarafından yapılan gecikme ve sefer iptallerinde geçerlidir.
  • 15 Ağustos 2006 tarihinde itibaren; Şirketimizden kaynaklanan teknik arıza veya benzeri aksaklıklar nedeniyle iç hatlar ve KKTC’ye yapılan tarifeli seferlerde meydana gelen gecikme durumlarında yolculara verilecek hizmetler aşağıdaki gibi olacaktır:
  • 3 saati aşan gecikme ve sefer iptalinde; yolcu uçuşu gerçekleştirmiş olsa dahi, bilet bedeli iade edilecektir.
  • 5 saati aşan gecikme ve sefer iptalinde; yolcu uçuşu gerçekleştirmiş olsa dahi, bilet bedeli iade edilecek ve yolcunun talep ettiği herhangi bir iç hat uçuş noktasına tek yön ücretsiz bilet Pegasus Havayolları tarafından takdim edilecektir.
 • Hava muhalefetinden iptal olan seferler için:
  Uçuş günü hava muhalefetinden dolayı iptal olan bir uçuş yerine, uçuş gününü takip eden 3 gün sonrasına kadar değişikliğin yapılması kaydıyla ,Pegasus Havayolları’nın ayni parkurda olan bir başka uçuşuna ücretsiz değişiklik yapılabilir. Yapılan uçuş değişikliğinde seçilen yeni uçuş, iptal olan uçuştan en fazla 14 gün sonrasına seçilebilir. Belirtilen kısıtlamalar dışında yapılan talepler için sadece kesintisiz bilet ücret iadesi imkânı sunulmaktadır.
  Hava muhalefetinden ötürü iptal olan seferler için iade:
  Iptal olan uçuş ve ayni gün bu iptal olan uçuşa bağlantı veren veya bağlantı alan Borajet – Pegasus Havayolları uçuşu için kesintisiz bilet ücret iadesi, biletin son geçerlilik tarihine kadar talep edilebilir. İptal seferin bağlantılı bulunan uçuşunun da iadesi için, ilgili uçuşun yolcu tarafından gerçekleştirilmemiş olması gerekmektedir. Biletin üzerinde bulunan diğer uçuşlar için normal ücret kuralları uygulanır.

Comments are closed.


RSS
Share