pegasus 50 uçağı geldi

19th Mar 2014

TÜRKİYE’nin  genç filosuna sahip olan Pegasus Hava yolları, Boeing’den teslim aldığı Boeing 737-800 tipi ‘Aslıhan’ adlı uçağı ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Yeni uçağın ilk uçuşu plaka numarası 50 olan il Nevşehir oldu.

Boeing 737-800 tipi yeni uçağın Pegasus  filosuna katılım amacıyla düzenlenen Nevşehir uçuşuna Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Haybat, Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk, Uçuş İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nadir Kabaş, Mali İşler ve Bütçe Direktörü Barbaros Kubatoğlu ve basın mensupları katıldı.

Pegasus 50 NCİ UÇAKLA 50 PLAKALI İLİMİZE UÇTU

Filoya yeni katılan uçak hakkında açıklamalarda bulunan Pegasus Hava Yollar Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Haybat, “Bu Boeing firmasına verdiğimiz uçak siparişlerinden 38.’sini teslim aldık. Bu uçağımızla birlikte filomuzdaki uçak sayımız 50’ye çıktı. Bu uçağımızın filodaki 50. uçak olmasından dolayı 50 plakalı il olan Nevşehir’e bir etkinlik düzenlemek istedik. Bu etkinliğimiz son zamanlardaki reklam kampanyalarımıza benziyor. Biz de atlayıp Nevşehir’e geldik” dedi.

Comments are closed.


RSS
Share