Pegasus Dakik Kalkıslar

15th Şub 2014
pegasus havayolu Moskova

Pegasus Hava Yolları


Pegasus Hava Yolları’nın uçuş ağı gün geçtikçe  gözle görülür bir şekilde büyümektedir. Özellikle uçak

filosundaki Boeing 737-800 model uçaklar başta olmak üzere modern ve yeni uçaklar sayesinde Türkiye’nin ikinci büyük hava filosuna sahiptir.

En son eklenen yeni pegasus hava yolu uçuş hatları ; Bakü,Şanlıurfa,Batman,Telaviv,Omsk,üsküp,erbil,beyrut,atina,amsterdam,alanya,batum,donetsk,doha,

kuveyt,londra, moskova,muş,saraybosna,piriştine,tiflis,tiran,üsküp,zürih ile çok yoğun ve dakik asgari rötar çok  bir uçuş  trafiği vardır.Rezervasyon,bilet satın alma  ve Danışma için Kadiköy: 0216 346 76 76 – 0539 711 99 19 Atoll Satış noktası Altıyol’dadır.

Havataş ,İETT Belediye otobüsleri ve Bodrum,izmir,dalaman,çeşme’ye uygun fiyatlı transfer otobüsleri vardır.Pegasus Hava Yollarında ilk dokuz koltuğu yakalayanlar her zaman şanslı oluyorlar ve en ucuz promosyon biletleri satın alabiliyorlar. Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. İstanbul, Türkiye istanbul Kurtköy Sabiha Gökçen Hava alanı merkezli bir Türk hava yolu şirketidir.

Avrupa’da 66 dış hat, Türkiye’de 19 İç Hatta tarifeli seferler düzenleyen, 2009 yılında taşıdığı yolcu sayısı itibarıyla Türkiye’nin en büyük özel hava yolu şirketidir. “Uygun Fiyatlı Taşımacılık” ucuz bilet kavramıyla Türkiye’yi ingiliz  easy Jet’ten sonra tanıştıran hava yoludur. Merkezi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olan şirketin, İzmir Adnan Menderes ve Antalya Havalimanı diğer iletişim lokasyonlarıdır.

Pegasus Türkiye`de zamanında  dakik olarak kalkış oranlarını yayınlayan ilk hava yolu şirketi olan Pegasus Hava yolları, 2005 Aralık’tan itibaren gerçekleşen uçuşların zamanında kalkış performanslarını aylık olarak yayınlamaktadır.

Türkiye’deki en yeni simülatöre sahip olan Pegasus Hava Yolları, dünyadaki 582 hava yolu arasında simülatör sahibi 58’inci şirket oldu. Ayrıca “Wireless Groundlink End to End Solutions” sistemi ile de dünya havacılığında bir ilke imza attı.

Pegasus turkiye’nin tanınmış markaları arasına girmiştir. Pegasus aranan ünlü  bir hava yolu şirketi olmuştur. Pegasus yurt içi  ve dışı hatlarda her geçen gün yeni hatlar açmaya devam etmektedirPegasus Tarihi
Pegasus Hava Yolları, 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding’in ortak girişimiyle İstanbul’da kuruldu. Mayıs 1990’da ilk uçuşunu gerçekleştiren Pegasus, iki uçakla başladığı yolculuğunu, bugün iştiraki olan İzAir ile birlikte son model Boeing 737-800’lerin içinde bulunduğu 40’tan fazla uçaktan oluşan bir filoya dönüştürdü.

21 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin önde gelen havayolu şirketlerinden biri haline gelen Pegasus, Türkiye’den 17 ülkedeki 100’ü aşkın farklı noktaya tarifeli ve charter uçuşlar yapmaktadır. Ayrıca, charter operasyonları dışında ekstra kapasite gerektiğinde diğer havayolu şirketlerine wet leasing (kiralama) hizmeti de vermektedir. Tüm operasyonları JAR-OPS 1 ve JAR- FCL’e uygun olarak Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylıdır. Ayrıca Pegasus Hava Yolları, İngiliz UKAS Akreditasyonu altında, SGS firması tarafından belgeli ISO 9001-2000 sertifikasına sahiptir.

Eğitim Pegasus’da öncelikli konulardan birisidir. Pegasus, bakım servisleri dışında sektördeki diğer havayolu şirketlerine mürettebat, pilot ve teknik eğitimler de vermektedir. ESAS Holding, Ocak 2005’te Pegasus Hava Yolları’nın tamamını satın aldı. Bugün, Ali Sabancı Yönetim Kurulu Başkanı, Sertaç Haybat ise Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Pegasus Hava Yolları iç hat tarifeli uçuşlarına 1 Kasım 2005 tarihinde başladı. Filo Pegasus Havayolları’nın resmi sitesinde, Pegasus Havayolları’nın uçuş tarifesini, hangi şehirlere seferleri olduğunu öğrenebilir, firmanın filo, charter hizmetleri, acentaları konusundaki bilgilerine ulaşabilirsiniz. Online olarak rezarvasyon yaptırabilir, bilet satın alabilirsiniz. Pegasus Havayolları’nın Uçuş hatları ve 

uçak sayısı artacaktır

Comments are closed.


RSS
Share