Muhafazakar Oteller

27th Nis 2016
muhafazakar tatilcilere ozel oteller

FTN haber web sitesinde yayınlanan bir yazıya  göre, helal (halal) turizmine gösterilen büyük ilgi yeni bir seyahat tercihi ve online rezervasyon web  portali’nin kurulmasına yol açtı. Tripfez isimli bu “Müslüman Dostu” Halal tesettürlüler için  online Otel,tatil,tur rezervasyon web sitesi, Dubai´deki Arabian Travel Market (ATM) Turizm Fuarı’nda halka tanıtılacak.

Tripfez adlı web sitesi , islami şartlara kapalı muhafazakarlara  uygun tatil seyahat ve konaklama imkanlari arayanlara şimdilik  dünya çapında toplam’da  200 bin otel sunuyor. Bunların arasında onda biri, yani 20 bin otel, Salam Standard adlı bir firma tarafından “helal” olarak adlandırıldı. Salam Standard, islami şartlara uygun bir şekilde işletilen konaklama tesisi arayan bütün dünya Müslümanlarına yönelik bir başvuru kaynağı.

web sitesi Tripfez e ve yan kuruluşu Salam Standard’ın şirket kurucusu Faiz Fazlillah adlı Malezya´lı bir yatırımcı tarafından yaşama geçirildi. Dünyadaki 1.7 milyar Müslümanların islami şartlara uygun tatil imkanları aramasına yönelik piyasalarda ihtiyaç olduğunu tespit eden Fazlillah, sunduğu helal tatil imkanlarını “bereketli bir seyahat vaadi” olarak adlandırıyo.

Fazlillah’in iddiasına göre “Tripfez, islami şartlara uygun otel ve tatil arayanlar için herşeyi tek bir elde bulabilecekleri bir site olup aynı zamanda bütün öteki seyahat yorumu sitelerinde mevcut olan bilgileri de içermektedir. Sunduğumuz tesisler özenle seçilmekte ve Salam Standard Müslüman Dostu konaklama sunmakta ve böylece dindar misafirlerinin gönül rahatlığı ile helal yemeklerden ibadet yapma olanaklarına kadar her ihtiyaçlarını karşılar.”

Inanclari geregi Helal tatil arayisinda olan tatilciler dünyadaki Müslümanların henüz yüzde üçünü temsil ettiği halde, Müslüman tatilciler tarafından harcanan paranın yüzde 37 sini teşkil ediyor. Sayısal olarak nispeten küçük olan bu grubun turistik alım gücü, helal tatili Otelciler icin  önemli bir seyahat türü haline getiriyor gibi gorunuyor.

Türkiye’de Kapalılara Özel Alkolsüz Oteller;

Antalya’daki Tesettür Alternatif Oteller:

1- Selge Beach Resort Otel

Alanya’daki Tesettür Alternatif Oteller:

1- Adenya Otel & Resort

2- Wome Delux Oteli

3- Bera Otel

4- Modern Saraylar Oteli

Side’deki Tesettür Alternatif Oteller:

1- Hünkar Palace

Comments are closed.


RSS
Share