Otel Seçimi Nasıl Yapılır

27th Şub 2015
gunluk oda otel fiyatlari

OTELDE KADINLAR KALİTEYE ERKEKLER FİYATA BAKIYOR

Tatilciler,iş adamları kalacakları otelleri nasıl seçiyor veya tercih ediyorlar

Cloud Arena’nın, Hotel Runner platformundan gelen verilere göre erkek ve kadınların otel rezervasyonu kararını verirken dikkat ettikleri kriterlerin değerlendirmesini yapıyor.
Hotel Runner’ın yaratıcısı Cloud Arena’nın Kurucu Ortağı Tolga Yalçınkaya kadınların dikkat ettiği kriterlerin başında kalite olduğunu söylüyor.
Yalçınkaya, “Tesisteki hizmet kalitesi, detaylara önem veren hanımlar açısından son derece önemli. Personelin misafirler ile iletişiminden, servisin kusursuz olmasına kadar kadınlar hemen her konuda önce kalite diyorlar”. Verilere göre estetik, kadınların dikkat ettiği bir diğer kriter. Kadınlara göre bir tesisin lobisinden odalarının dizaynına kadar her alanda dekorasyon çok önemli. Kadınlar görselliği belirli bir sürelerini geçirecekleri tesisin kalitesini tamamlayıcı bir unsur olarak görürken, erkekler bunu önemsemiyor. Damak zevklerinden ödün vermeyen fakat aynı zamanda formlarını da korumak isteyen kadınlar için menülerin zengin ve sağlıklı olmasının yanı sıra düşük kalorili seçeneklere de yer verilmiş olması tesis için artı bir puan oluyor” diyor.
Yalçınkaya, erkeklerin ise otel rezervasyonu yaparken ilk olarak fiyatlara dikkat etiğini, tesislerin fiyatlarının özellik ve kaliteleri ile aynı değerde olup olmadığına kıyasladıklarını ifade ediyor.  Yalçınkaya, erkeklerin otel tercihlerinde neleri dikkate aldığını şöyle anlatıyor:
“Benzer özelliklere sahip iki tesis arasındaki yüksek fiyat farkı erkeklerin daha düşük maliyetli olanı tercih etmesini sağlıyor. Erkekler açısından tesiste sunulan imkân ve özellikler de önemli. Ücretli ya da ücretsiz çeşitli aktiviteler sunabilen tesisler erkeklerin tercihlerinde üst sıralara çıkabiliyor. Bu konuda özellikle eğlence ve sportif imkânlar sunan tesislerin daha da avantajlı olduğunu görülüyor. Erkekler için rezervasyon kararını vermelerinde rol oynayan diğer bir faktör ise tesisin konumu. Tesisin merkezi ve önemli noktalara yakın olması erkekler açısından artı puan anlamına geliyor.”
Yalçınkaya, CloudArena’nın, HotelRunner istatistiklerinden yola çıkarak rezervasyon sırasında tercih edilme olasılıklarını yükseltmek isteyen tesislere tüyolar verdiğini, rezervasyon öncesinde internet üzerinde seçenekleri karşılaştıran ve tercihlerinde kötü sürpriz yaşamak istemeyen kadınlara sosyal medya üzerinden erişebilmeyi, bu konuda tesislerin rekabette bir adım öne geçmesini sağlayabildiğini ifade ediyor. Yalçınkaya, “Sosyal medya pazarlamasına önem vererek sosyal medya üzerinden kadın misafirlerle iletişim kurmak tesislerin önemli önceliklerinden olabilir” diyor.
HotelRunner’ın yaratıcısı CloudArena’nın Kurucu Ortağı Yalçınkaya, otel rezervasyonunda önce maliyetleri hesaba katan erkek misafirlerin internet üzerinde tesislere ait fırsat ve promosyonları aramak ve incelemek için önemli bir zaman harcadığını kaydediyor. Yalçınkaya, bu nedenle farklı dönemlerde hazırlanacak promosyonlarla erkelerin bir tesisi tercih etmelerine neden olmanın da mümkün olduğuna işaret ediyor.

Comments are closed.


RSS
Share