ilginc oteller

15th Eki 2017
turkiyede ve dunyada degisik ilgince oteller

Dünya’daki İlginç Oteller

Amerika Miami’deki Pelikan Otelin tüm odaları tatilcinin kişisel zevkine göre dizayn edilmiş. Örneğin Metal müzik sevenlere göre,Elvis Presley hayranlarına göre.

Türkiye’de ilginç mimarisi değişik görünümü olan oteller; Antalya’da Adam Eve otel ise Ayna ve Cam’lardan oluşmuştur. Olimpos Plajında ise Ağaç evler dünya çapında ilgi çekici olmuştur

Dünyanın 360 derece yani tamamen  dönen tek oteli olan The Marmara Antalya, tüm odalarını deniz manzaralı yapmış oluyor Akdeniz manzaralı  falez kayaların üzerinde inşa edilmiş olan  otel, değişik  tasarımı, sizi şehirden uzaklaştıracak doğal ­plajı, Tuti Restaurant’ın sunduğu farklı “lobi” kavramı ve zamanın nasıl ­geçtiğini anlamayacağınız animasyonlar ile güzel bir tatil sunuyor

Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Queen Elizabeth Elite Suite Hotel & Spa, bir yat limanı, göl villaları da limana yanaşan ve bu limana demir atmış gemilerden oluşturulmuş olup, seçkin misafirlere unutamayacakları farklı bir tatil yaşatacaktır.

Kapadokya’da  Ürgüp ,Göreme bölgelerindeki Peri bacalarının içerisinde inşa edilmiş olan Kaya Otel,yeraltında Kayaları oyarak yapılmış mağara restoranları yerli yabancı tüm turistler için ilgi odağı olmaktadır

Singapur’un en lüks oteli Marina Bay Sands, ilginç mimarisiyle dikkat çekiyor. Üç bloktan oluşan otelin üstünde yekpare olarak yerleştirilmiş dünyanın en büyük açık hava havuzu bulunuyor

İsveç’in Vdstmanland kasabasında yerin 153 metre altındaki maden ocağı kuyusunda bir otel dizayn edilmiş.Otelde animasyon yapılacak alan bile hazırlanmış.Eğer klostrofobiniz yoksa yerin tam 153 metre altında dünyadaki en iyi korunmuş gümüş madeninde uyumak çok heyecan verici olabilir

Lüks bir otel odası size göre değil mi? O zaman İsveç tam size göre. Otelin hiç bir konforu yok. lüks otellerin aksine misafirlerine eğlence ve lüks sunmuyor. Aydınlatma ise mumla sağlanıyor.  bavul otelde dünya genelinde 3000’den fazla kişi konaklamış.

Güney Afrika’nın Emoya Bölgesi’nde bulunuyor. Otelin adı Shantytown. 52 adet oda bulunan oteli zenginler tercih ediyor. Fakir yaşam tarzı konseptinde düzenlenmiş otelde fakir hayatı yaşamak için para veriyorlar. Ancak, her ne olursa olsun otelde bulunan internet, elektrik, sıcak su gibi şeyler bu yaşam tarzına gölge düşürüyor. Otelin lastiklerle dekore edilmiş lobisi.

Fransa’nın kuzeyindeki Roubaix kentinde turistler, bir parka yerleştirilmiş balon odalar’da geceleyebiliyor.”balon oda”lar ülkenin kuzeyindeki Roubaix kentinde tatillerini doğanın ortasında geçirmek isteyenlere ilginç bir alternatif sunuyor. Bu ilginç kapsül, gelen taleplere göre istenilen yere kurularak sıra dışı bir tatili mümkün kılıyor.

Almanya’nın kuzeyinde bulunan “Otel Alcatraz” eskiden bir Alman hapishanesiydi.

Japonya’ya özgü kapsül oteller. Adından da anlaşılacağı gibi size bir odanın değil, sadece için de uyuyabileceğiniz birer kapsülün sunulduğu otelcilik anlayışı.

İsveç, Norveç, Kanada ve Finlandiya gibi ülkelerde bulunan buzdan oteller mevsimsel olarak inşa ediliyor. Otelin yataklarında oturduğunuz iskemlelerden tutun da, içkinizi içeceğiniz kadehlere kadar kadar her şeyi buzdan. Her yıl Ekim ayında başlanan ve sekiz haftalık yoğun bir çalışma sonucunda Aralık ayında açılışı yapılan buz oteller Mart-Nisan gibi eriyor.

Dubai’de her türlü konfor ve lüksün düşünüldüğü bu otel ise hayal gücünün sınırlarını zorluyor. Oteldeki odalar akvaryum manzaralı. Masmavi derinliklerin altında 65 değişik balık türü arasında uyuyabilirsiniz.

Inn Otel Amasterdam Zaandam, Hollanda

bu otel, Zaan bölgesinin geleneksel evlerinden ilham alınarak yapılmış. Otelin içi ise, yine dışı kadar tarihi bir şekilde dekore edilmiş

Şili’deki  sıradışı otelde odalar yapay bir dağın üzerinde yer alıyor ve üzerinde sanki bir volkan gibi şelaleler bulunuyor. Ayrıca buraya ulaşmak için de tahtadan bir köprüden geçmek gerekiyor. Maceraseverler için iyi bir tercih olabilir.

Bütün bu otellere Rezervasyon yaptırmak isteyenler bizimle temasa geçebilirler

Comments are closed.


RSS
Share