Dubai ekstra turları

30th Ara 2016
dubai tur vr gezileri

DUBAI TURU

Modası geçmeyen gezilerin başında gelir Dubai
SONBAHAR & KIŞ DÖNEMİ FLASH PROMOSYON  Fly Dubai H.Y. ile  BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ Dubai TURLARI 4 GÜN 3 GECE DUBAİ   399 €uro itibaren  ile dubai  gezilerine katilabilirsinz
Dubai’de kalınacak yerler, görülmesi gereken yerler, ulaşım, pratik bilgiler, alışveriş, yemek, eğlence ve daha fazlası
Dubai Emirates Havayolları Tarifeli Birlesik Arap Emirlikleri 399 €’dan itibaren. Dubai flydubai Havayolları Özel Sefer Birlesik Arap Emirlikleri
Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin oluşturan 7 emirlik içinde, büyüklük bakımından ikincisi. İslami bir ülke olmasına karşılık, bölgenin en rahat ülkelerinden biri. Her şey var. Ortam samimi. Herkes istediği gibi giyiniyor ve yaşıyor. Özellikle Dubai Hintli ve İranlılar’ın her alanda hakimiyetinde. 

“Körfezin incisi” olarak biliniyor. Bu ad da bir zamanlar buralarda yaşayanlar geçimlerini sadece denizden çıkardıkları incileri satarak sağladıkları için verilmiş. Ancak inci çıkarmak günümüzde artık yerini, ticarete bırakmış.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin yıllık gelirinin sadece yüzde 6’sının petrolden geldiğini biliyor musunuz!

Gerisi mi nereden geliyor! Ticaretten. Evet yanlış duymadınız. Petrolden yüzde 6 gelir, yüzde 94 de, ticaretten.İnanılmaz rakamlar tabii ki bunlar.
Ülkede ticarete yön verenler ise Hintli ve İranlılar. Nereye baksanız, el atsanız karşınıza ya Hintli ya İranlı çıkıyor.

Dubai’yi havadan gezebilirsiniz. Bunun için, amfibi özel uçaklar kullanılıyor. Kiralayan şirket ise, Emarat Link Havacılık. Tel: 2941050, Web:www.emaratlink.com

ÇÖLDE SAFARİ

Dubai’nin bir başka özelliği ise, cölde safari yapma imkanı. Dünyanın en ünlü jeepleri olan Toyota Pradalar ile, çöldeki tepeler üzerinde safari yapıp, araç sürüyorsunuz. Yanınızda sizinle birlikte gelen şoförünüz, çöl tepelerinin üzerine büyük bir hızla çıkıp sonra da kayarak kumların üzerinde aracınızı indiriyor. Farklı bir heyecan arayanlar için ideal.

ABRALAR YANİ DOLMUŞ MOTORLARI!

Bu motorlar, yüzlerce yıldan beri değişmediği belli olan bir şekilde yolcu taşıyor Körfez’in iki yakasında. Sandal bozması motorlarda, ne koltuk var oturmak için ne de sandalye. Motor bolumunun ustunde bulunan tahta zemine binenler sırayla yanyana oturuyor. Kaptan ise, oturanların arasında elinde dümen motoru çalıştırıyor ve aslında 15 dakika bile sürmeyen bir yolculukla, sizi Dubai’de toptan alışverişin ve asıl çarşıların bulunduğu Deira bölgesine taşıyor.

Abra içinde bir yanınızda kefiyeli bir Arap, bir yanda Hintli bir başkası, bir yanda sih bir Hintli vatandaş, turistler, iranlılar, Afrikalılar var. Abra’lar adeta Birleşmiş Milletler gibi… Fiyatı ise, inanılmaz. 50 cent,  Nefis, şehrin can damarında , halkın içinde, turist değil de orada yaşayan biri gibi keyif çatıyorsunuz.

Her sandal dolunca kalkıyor. Onlarcası peşi sıra müşteri bekliyor. Bu dolmuşlar nereye mi gidiyor. Deira’ya yani, Dubai’nin Tahtakalesi’ne gidiyor. Burası gerçekten de İstanbul’un Tahtakalesi gibi. Ancak biraz büyük! Bir sokağında mesela sadece cep telefonu satan yüzlerce dükkan var. Telefon satışları da bütün dünyaya yapılıyor. İstanbul’da, ankara’da Doğubank’ta satılan en son model telefonların tek kaynağı işte burası. Sadece cep telefonu değil. Aklınıza gelebilecek her türlü elektronik eşyayı burada alışveriş merkezlerinden bile ucuza almanız mümkün.

Özellikle akşam saatlerinde bu dolmuş motorlarla körfezden karşı geçerseniz, güneş batışıyla birlikte, eski Dubai ve arkasında siluet olarak yükselen gökdelenlerle dolu yeni Dubai gözünüzün önünden geçiyor bir film şeridi gibi.

JUMERİA BEACH BÖLGESİ
Dubai’nin yaz aylarında nefes almak için indiği, ama sıcaktan denize giremediği yer burası. Sehrin en lüks evleri, binaları, hatta Burj Al Arap Oteli’de bu sahilde yer alıyor. Sahilde bembeyaz kumsal insanın içini açıyor ama denize girmek yılın büyük bölümünde problemli. Çünkü su çok sıcak.
Buradaki alışveriş merkezleri de bir başka güzel ve şık. Daha pahalı ürünler müşterilerle buluşuyor.

 

Comments are closed.


RSS
Share