Air arabia airlines

29th May 2014
airarabia hava yolu yolcu ucaklari

​AIR ARABIA HAKKINDA

Air Arabia 2003 yılında kurulmuş, Orta Doğu’da ki düşük maliyetli ilk havayolu olup, şu anda Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ nın ilk ve en büyük düşük maliyetli havayoludur. 2003 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dabi ve Dubai’den sonra 3. büyük emirliği olan Sharjah Emirliği’nde kurulmuş olup, daha sonra sırasıyla Fas / Kazablanka ve Mısır / İskendriye’de 2 ayrı merkez daha kurulmuştur.

3 ayrı merkezden; Orta Doğu, Orta Asya, Afrika ve Avrupa’da 90 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmekte olup, Orta Doğu sivil havacılığın öncülerinden biri olarak her geçen gün uçuş ağını genişletmeye devam etmektedir.

Ocak 2014’te yapılan bir anlaşma ile Sharjah’tan sonra Ras Al Kaimah Emirliği’nin de resmi havayolu şirketi olmuş ve RAK Havalimanı’nda da uçuşlarına başlayacaktır.
 
Air Arabia, 34 adet yaş ortalaması 1,5 olan Airbus-320 tipi uçağa sahiptir ve 44 adet yeni uçak siparişi bulunmaktadır. Tek tip ve genç bir filoya sahip olması sebebiyle her zaman düşük fiyatı yüksek güvenlik ve kalite ile yolcuya sunmayı prensip edinmiştir.

Zamanında kalkış, havayolunun en önem verdiği konulardan biri olup, Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan zamanında kalkış performansı %94’tür.
 
Air Arabia yolcularına;
8 dilde hizmet veren internet sitesi;
Online check-in hizmeti;
Birleşik Arap Emirlikleri vizesi;
Zengin menüsünden uygun ücretlere yemek seçimi;
İstenilen koltukta oturabilme şansı tanıyan koltuk seçimi;
Talebe göre ilave edilen 20 kg, 30 ve 40 kg bagaj alternatifleri;
İsteğe göre esnek kurallı bilet seçeneği;
Seyahat sigortası;
Quick exit ve diğer havalimanı hizmetleri;
Şehir turu ve konaklama seçenekleri;
82 cm koltuk aralığı ile konforlu bir seyahat
sunmaktadır.

Air Arabia; İstanbul seferlerine 2006 yılında Sabiha Gökçen Havalimanı’na Şarjah’tan haftada 2 sefer icra ederek başlamış olup, şu anda her gün tarifeli seferler gerçekleştirmektedir.

Air Arabia Maroc, 2009 yılında Kazablanka’dan direkt seferlere başlamış ve haftada 4 gün tarifeli sefer olarak devam etmektedir.
 
Air Arabia’nın Türkiye’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’n dan sonraki uçuş noktası 29 Temmuz 2014 tarihi itibariyle haftada 3 sefer icra edeceği Antalya olacaktır.

Sharjah Havalimanı, Dubai Emirliği’ne 18 km mesafede olup, yolcuların talebi doğrultusunda rezervasyon aşamasında Dubai servisi de dahil edilerek bilet alınabilir veya havalimanı çıkışında servis hizmeti kullanılabilir. Air Arabia servisi; Dubai’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Lamcy Plaza’ya kadar hizmet vermektedir.

Ayrıca yolcular Dubai – Lamcy Plaza, Ras Al Kaimah – Air Arabia ofis ve Sharjah – Safeer Mall’da bulunan Air Arabia check – in kontuarında havalimanına gelmeden uçuşlarında 24 saat ile 3 saate kadar öncesinde check-in işlemlerini tamamlayıp bagajlarını teslim ederek uçuş saatinde direkt havalimanına gelebilirler.

Sharjah Havalimanında inişte; göz muayenesi ve pasaport kontrolünü, dönüşte ise; check-in ve pasaport işlemlerini kolaylıkla tamamlayabilmek için yolcular uçuştan 24 saat öncesine kadar ilave ettirerek veya havalimanında Hala Desk’e başvurarak karşılama & yardım hizmeti alabilirler.

Sharjah Havalimanında First ve Business Class Lounge bulunmaktadır. İstenirse karşılama hizmeti ile beraber paket olarak önceden alınabilir veya havalimanında ödeme yapılarak faydalanılabilir.

Comments are closed.


RSS
Share