kampanyalı ucuz klasik italya turu

Italya turu

1,337 TL

NAPOLİ (1)-ROMA (2) – FLORANSA (2) –VENEDİK(2)
DIREKT NAPOLİ GIDIŞ – LUBYANA DONUŞ
7 Gece 8 Gün
399 €uro’dan itibaren

Stokta var

ITALYA TURLARI

                         Napoli (1) Roma (2) Floransa (2) Venedik (2)

                     Türk Hava Yolları ile  Napoli Gidiş – Lublyana Dönüş

                   3*- 4*  Otellerde 8 Gün 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama 399 €uro

 

ITALYA TUR UCRETLERI

2/3 Kişilik Odada Kişibaşı      : 399 €uro

Tek Kişilik Oda – Single room : 649 €uro

03-12 Yaş Çocuk ilave yatak:  399 €uro

Italya Tur Hareket Tarihleri: 06-08-14-21-28-29 Şubat 2016 // 06-13-20-27-28 Mart 2016

 

                ITALYA TUR PROGRAMI

  1. GÜN CUMARTESİ ISTANBUL – NAPOLİ

Istanbul Yeşilköy  Atatürk Hava limanı Dış hatlar Gidiş Terminali THY kontuarı önünde  Saat: 07:20 de  buluşma. Check – in ve bagaj işlemlerinin ardından Türk hava yolları’nın TK1879 nolu tarifeli seferi ile saat 09:20’de Napoli’ye uçuş. (Uçuş süresi yaklaşık 2 saat) Yerel saat ile saat;10:40’da Napoli’ye varışımızın ardından özel Tur otobüslerimiz ile Napoli panoramik şehir turu Posilipo tepesine çıkış, ( Vezüv yanardağı, Capri adası, Napoli şehri ve tüm limanı) fotograflamak için mola. Kısa molamızın ardından Lungomare’den sahile hareket. Eski liman Cristoforo Colombo caddesi, castel nuovo ardından Pizza Mercato’ya varış. Buluşma saatine kadar serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz  misafirlerimiz  rehberimiz  ve özel araçlarımız   eşliğinde  alternatif olarak düzenlenecek olan Napoli – Pompei turuna katilabilirler. Tarihi Pompei efsanesi. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere  kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu.Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller şehri örttü ve Pompei 20.000 yaşayanı ile  yok oldu.Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler,villalar freskler , heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyan’ların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren’in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli,uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü. Tur sonrası Pompe’ide için  öğle yemeği molası, Ve ardından Napoliye Via Nuova Marina  Liman yolunu takiben varıyoruz.Şehrin en eski Katedrali Chiesa dellaPieta dei Turchini gezisi ardından Şehrin merkez alışveriş caddesi Via Medina da alışveriş yapabilme için serbest zaman. Tur bitimi Piazza Mercato’da buluşma ve otele transfer. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Amalfi sahillerinin incisi Sorrento gece turuna katılabilirler. Bu turumuzda napoliden yaklaşık 45 dk uzakta bulunan Fransız rivierası montecarloyu bile kıskandıracak doğal güzelliği ile meşhur Sorrento’ya hareket ediyoruz Amalfitano sahil şeridinin en popüler yerleşim birimi sayfiye yeri olarak kaktüs ağaçları , dar sokakları, meydanındaki restorantları, dantel işleri, butikleri ve İtalyan jet sosyetenin uğrak yeridir. Turumuz sonrası Napoli’ye dönüş Geceleme otelimizde.

Napoli-Pompei turu : 90 € ( Kişi başı) ( Kayıt esnasında ödenir ise %50 indirimli 45 € )

Amalfi sahilleri incisi Sorrento Gece turu : 30 € (kişi  başı)

 

  1. GÜN PAZAR NAPOLİ – ROMA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Roma’ya hareket.(255 km) Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Dünya tarihinin ve Italya’nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colleseum, Piazza Venezia, Piazza Republica, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı’nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini’nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Fori dei Imperiali, Roma’nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Tur bitiminde serbest zaman.  Tur bitiminde dileyen misafirlerimiz  rehberimiz  ve özel araçlarımız   eşliğinde  alternatif olarak Roma Şaheserleri Turu’na katılabilirler. Roma Şaheserleri turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, 4 saat boyunca yürüyerek her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkanı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Venezia Meydanını, ardından ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı görüyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma’daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon ve heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı’na kadar yürüyoruz. Ardından Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro meydanını görüyoruz. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman.

Roma Şaheserleri Turu Kişi Başı : 25

 

3.GUN PAZARTESİ ROMA 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz  ve özel araçlarımız   eşliğinde alternatif  olarak düzenlenecek olan  Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu’na katılabilirler.   Bu turumuzda Romanın en büyük Outlet centterlarından Castel Romano’da alışveriş yapma imkanı bulup,Castel Gondolfo’da Papa’nın yazlık sarayını, muhteşem ortaçağ mimarisini ve göl manzarasını görme imkanı bulacaksınız. Tur bitiminde Roma’ya otelimize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Grande Romantica gece turumuza katılabiliriler. Bu

urumuzda 7 tepe üzerine kurulu Roma’nın en romantik ve en güzel tepelerinden biri olan Giannicolo tepesine cıkıyoruz, burada

eşsiz Roma manzarasını izledikten sonra otobüsümüzle Romanın en tarihi semtlerinden biri olan birbirinden farklı ve güzel restorantlarının olduğu trastevere bölgesine  gecerek burada akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası buluşma ve bir kahve molası icin ışıklar içinde Romayı ve tiber ırmağını seyrederek Navona meydanına hareket varışımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize hareket. Geceleme otelimizde.Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu: 50 € (Kişi Başı)Grande Romantica Gece Turu : 25 € ( kişi Başı ) 

  1. GÜN SALI ROMA- FLORANSA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Floransa’ya hareket ( 284 km).  Dileyen misafirlerimiz rehberimiz  ve özel araçlarımız   eşliğinde alternatif  olarak yol üzerinde düzenlenecek olan Orvieto turuna katılabilirler. ORVİETO Dünyanın en önemli Ortaçağ miraslarından biridir. Beyaz ve siyah mermerlerle gotik ve barok sanatının güneşi.Teleferikle şahin tepesi adı verilen şehre varışımızın ardından şarap mahzenleri ve otantik görüntüsü ile Orvieto 1290 yılların kokusunu tüm sokaklarında soluyacak,keşke 1 gece burada konaklasaydık diyeceksiniz.Turumuz sonrası Floransa yolculugumuza devam ediyoruz. Floransa’ya varışta panoramik şehir tanıtım turumuz başlıyor.  Bu turumuzda Ponte Vecchio Floransa’nın yerini gösteren bir işaret taşı gibidir. 14. Yüzyıla tarihlenen üzeri kapalı köprünün eşi ve benzeri yoktur. Köprünün üzerinden diğer tarafa geçilen yolun her iki tarafında, 16. yüzyıldan beri burada olan kuyumcu mağazaları bulunmaktadır. Mağazaların üzerinde bulunan koridor Pitti sarayı ile Uffizi’yi birbirine bağlamaktadır. Signoria Meydanı, Signoria meydanında bulunan heykeller, meydanı bir açık hava müzesi haline getirmiştir. Solda, atın üzerindeki büyük heykel, Giovanni da Bologna tarafından yapılan Küçük Cosimo (Medici)’ya aittir. Neptun (Poseidon) Çeşmesi (1576) ‘nin hemen yanındaki bronz levhada rahip Savonarola’nın burada yakıldığını işaret etmektedir. Palazzo Vecchio’nun ön tarafında şanlı Marzocco, ya da Floransa’nın Aslanı, ünlü Judith ve Holophernes’in Donatello tarafından yapılan heykelleri ve Michelangelo tarafından yapılan Davide ve Hecules heykellerinin birer kopyasi bulunmaktadır. Duomo Katedrali, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Uffizi Galerisi, Palazzo Vecchio görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Orvieto Turu Kişi Başı (Teleferik dahil) : 25 €

 

  1. GÜN ÇARŞAMBA FLORANSA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz  ve özel araçlarımız   eşliğinde alternatif  olarak düzenlenecek olan  Pisa – Siena turuna katilabilirler. Siena, İtalya’da en yoğun sanat çalışmalarının yapıldığı ve en pahalı antika dükkânlarının bulunduğu bir kent olarak da bilinmektedir. Siena’da göreceğimiz yerler arasında, Duomo Katedrali, Piazza del Campo, La Ragnosa Kulesi, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokakları bulunmaktadır. Siena gezisi ardından Pisa’ya hareket ve Pisa Kulesi, Katedral ile Vaftizhane’nin bulunduğu Miracolo Meydanı gezileri ardından serbest zaman. Turumuzun ardından otelinize dönüş Geceleme otelimizde.

Pisa – Siena turu : 75€ ( Kişi başı )

San Gimignano  turu :25 € (kişi başı)

 

  1. GÜN PERŞEMBE FLORANSA-VENEDIK

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın otobüsümüz ile Venedik Tronchetto meydanına varıyoruz.Varışımızın ardından panaromik şehir turumuz için San Marco Meydanında buluşma.Ünlü kafelere ve şık mağazalara ev sahipliği yapan San Marco üzeri kapalı galerilerle çevrili büyük bir mermer salon şeklinde olan bu meydandaki Üzerinde San Marco’nun Aslanı ve San Teodoro’nun heykelleri bulunan granit sütunlar, İstanbul’dan getirilmiştir. Ardında Cumhuriyetin Devlet kilisesi olan Bazilika’yı görüyoruz. On iki havariden birisi olan San Marco’nun kemiklerini muhafaza etmek amacı ile 1063 ve 1073 yılları arasında,Avrupa ve Bizans karışımı bir tarzda inşa edilmiştir.Daha sonra Dükler Sarayını görüyoruz. Venedik’in bir güç ve şöhret sembolü olan saray, aynı zamanda hem Düka’nın ikamet yeri, hem de hükümetin bulunduğu yer idi . Beyaz ve pembe mermerin oluşturduğu sevimli geometrik şekillerin düzeni ön cepheye büyüleyici bir ifade kazandırmaktadır. Büyük Kanal. Yaklaşık 2 km. uzunluğunda olan kanalda, ‘Patrici”lerin yaşamış olduğu 200 adet 12. – 18. yüzyıla ait mermer saraylar yan yana sıralanmıştır.Çan Kulesi , Saat Kulesi, Son nefes köprüsü  görülecek yerler arasında. Dileyen misafirlerimiz  misafirlerimiz  rehberimiz  ve özel araçlarımız   eşliğinde  alternatif olarak ya düzenlenecek olan Gondol turu’na ve Murano & Burano Turumuza alternatif olarak katılabilirler Venedik’in hemen yanında bulunan Murano ve Burano adalarında ünlü Murano cam

işlemeciliğinin inceliklerini ve Burano’nun kendine has evlerini görme imkanı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Gondol Turu Kişi Başı : 25 € Murano & Burano Turu Kişi Başı: 40 € 

  1. GÜN CUMA VENEDIK

Sabah kahvaltısından ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz alternatif düzenlenecek olan VERONA & GARDA Gölü turuna katılabilirler.Bu turumuzda Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu Roma’daki coloseum arenasından sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona’ya gidiyoruz. Daha sonra kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü ve Sirmione köyü turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

Verona & Garda Golu Turu : 60 € ( kişi başı ) ( Tura Kayıt esnasında ödenir ise indirimli 40 € )

  1. GÜN CUMARTESİ VENEDIK – LÜBYANA – ISTANBUL

Sabah kahvaltısından ardından odaları boşaltma ve Lübyana’ya hareket.Varışımızın ardından Lübyana şehir turu.Lübyana Slovenya’nın başkenti olup, ülkenin kültürel, ekonomik, bilimsel, politik ve yönetsel merkezi durumundadır. Kent merkezini gezip,Lübyana Kalesini gördükten sonra Lübyana havalimanına transfer.Check in işlemleri ardından Türk Hava Yolları’nın TK1062 nolu tarifeli seferi ile saat 11:30’da İstanbul’a hareket.Türkiye saati ile 14:45’de İstanbul’a varış ve tur hizmetlerinin sonu.


ITALYA TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Hava yolları ile İstanbul – Napoli / Lublyana – Istanbul arası uçak biletleri
* Türk Hava yolları Biletine ait Havalimanı vergileri
* 3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
* Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
* Tüm şehirler arası transferler
* Panoramik Milano, Venedik, Floransa ve Roma şehir turları
* Italya otellerine ödenecek Şehir vergileri günlük 2,4,5,6 euro vb
* Venedik’te Grande Kanal gezisi için Vaporetto ücreti
* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* Seyahat Sağlık Sigortası

ITALYA TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Şengen Vize ücreti (120 Euro)
* Yurt dışı çıkış harcı bedeli ( 15 TL )
* Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
* Italya’da extra bir ücret ile yapılacak tüm turlar
* Müze ve ören yerleri giriş ücretler

Görüşler

Şuana kadar hiç bir görüş bulunamadı siz eklemek ister misiniz ?

İlk görüş ekleyen siz olun!“Italya turu ”